5 rzeczy, które musisz zobaczyć będąc w Nowym Jorku

nowy-jork

Co warto zobaczyć będąc pierwszy raz w Nowym Jorku? Miejsc jest wiele, Nowy Jork to jedno z największych miast na świecie. Dlatego przed wyjazdem należy wyznaczyć plan zwiedzania, aby nie pogubić się w gąszczu wysokich biurowców. Big Apple, bo tak nazywany jest pieszczotliwie Nowy Jork, zamieszkuje ponad osiem milionów osób. Miasto to jest znane przede wszystkim jako mekka kultury, sztuki, mody, mediów oraz rozrywki. Jeśli masz ograniczony czas zwiedzania, to warto skupić się na tych najważniejszych miejscach turystycznych, które dadzą Ci ogólny pogląd na życie w tym wielkim mieście.

Statua Wolności

statua-wolności

Jak najlepiej poznać cały Nowy Jork? Z lotu ptaka! Jednak lot nad tym miastem kosztuje… naprawdę wiele, dlatego należy poznać jego alternatywy. Panoramę miasta warto zobaczyć z najwyższych punktów widokowych, czyli polecamy Statuę Wolności lub Empire State Building. Statua Wolności jest to posąg usytuowany przy ujściu rzeki Hudson do Oceanu Atlantyckiego. Jest symbolem wolności, Nowego Jorku oraz całych Stanów Zjednoczonych. Statua została zbudowana w latach 1884-1886. Jest darem od narodu francuskiego dla Ameryki – upamiętnia przymierze w czasie wojny o niepodległość USA. Statua Wolności została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Mierzy 93 metry długości i waży 229 ton.

Empire State Building

empire-state-building

Empire State Building to jeden z najbardziej rozpoznawalnych wieżowców w Nowym Jorku. W 1931 roku został oddany do użytku. Tytuł najwyższej budowli w Nowym Jorku zyskał ponownie po zamachach terrorystycznych na World Trade Center. Wieżowiec  jest wysoki na 381 metrów. Z budynku można nacieszyć oczy przepiękną panoramą miasta. Przy bezchmurnej pogodzie można zobaczyć budynki odległe o nawet 100 kilometrów.

Central Park, czyli to co widzisz w filmach i serialach

central-park

Kto nie słyszał o najsłynniejszym parku Nowego Jorku? Central Park położony jest w centrum Manhattanu. Zajmuje 843 akry powierzchni. Ta wielka oaza zieleni w sercu Nowego Jorku to miejsce, gdzie nowojorczycy oraz turyści mogą odpocząć od hałaśliwych ulic Wielkiego Jabłka. Central Park jest zadbanym i czystym miejscem. Rocznie odwiedzany jest przez około 20 milionów ludzi. Znany jest dla turystów z filmów i seriali, w których możemy ujrzeć sławnych aktorów, przechadzających się po jego alejkach.

Broadway – naciesz oczy kulturą

broadway

O Broadway’u każdy z nas słyszał. Na tej ulicy znajduje się zespół kilkudziesięciu teatrów z Nowego Jorku. Broadway jest uznawany za wiodący ośrodek sztuki teatralnej na świecie. Co roku jego dochody przekraczają kwotę miliarda dolarów. Sztuki przedstawiane przez teatry angażują największych aktorów, tancerzy oraz muzyków ze świata.

Grand Central – pierwszy przystanek dla turystów

grand-central

Grand Central to dworzec główny w Nowym Jorku. W tym miejscu warto zacząć swoją podróż. Co warto zaznaczyć, to właśnie ten dworzec jest jedną z najpopularniejszych lokalizacji filmowych w tym mieście. Oprócz dworca w budynku znajduje się wielkie centrum handlowe.