Brakuje Ci kasy na wakacje? Pożyczka online to jest to!

wakacje, pieniądze

Okres urlopowy coraz bliżej, a Ty wciąż zastanawiasz się, czy będzie Cię stać na wymarzone wakacje? Chcesz zapewnić swojej rodzinie pobyt w luksusowym ośrodku, ale brakuje Ci pieniędzy? A może jesteś już na wakacjach, ale nagle okazało się, że nie masz ze sobą wystarczającej kwoty, potrzebnej by cieszyć się dodatkowymi atrakcjami? Rozwiązanie problemu jest na wyciągnięcie ręki – skorzystaj z pożyczki online.

Wiele osób obawia się zaciągania, jakichkolwiek zobowiązań finansowych. Często okazuje się jednak, że skorzystanie z drobnej pożyczki jest najlepszym rozwiązaniem, gdy nie chcemy rezygnować z wcześniejszych planów. Tak jest również w przypadku pożyczki na wakacje – dzięki niej wymarzony odpoczynek z rodziną jest w zasięgu ręki.

Nie stać Cię na wyjazd? Weź pożyczkę

Jeszcze niedawno osoby, które decydowały się na wzięcie pożyczki tylko po to, by zapewnić swojej rodzinie wymarzone wakacje, były uważane za wysoce nierozsądne. Na szczęście, obecnie niewielkie zobowiązania finansowe zaciągane specjalnie z okazji wyjazdu nie są już traktowane tak restrykcyjnie przez społeczeństwo.

Na ogół pożyczki pozabankowe są zaciągane przez osoby, które dysponują pewną ilością środków pieniężnych, ale jest ona zbyt mała, by pojechać w wymarzone miejsce. Pożyczka jest, zatem uzupełnieniem istniejącego już budżetu, a nie jego podstawą. Produkty finansowe, które mają w całości stanowić źródło finansowania wyjazdu, najczęściej obejmują wysokie kwoty i są rozłożone na raty. Warto przy tym zaznaczyć, że niektóre instytucje pozabankowe również oferują ten rodzaj pożyczki – należy do nich m.in. wonga.com.

Pożyczka online jest świetnym rozwiązaniem z wielu powodów. Po pierwsze, dopełnienie wszystkich formalności za pośrednictwem sieci to niezwykła oszczędność czasu (tuż przed wyjazdem jest to szczególnie ważne). Po drugie, zobowiązanie tego rodzaju można zaciągnąć w trakcie wyjazdu. Na przykład, może okazać się, że mamy ochotę skorzystać z dodatkowych atrakcji, których nie uwzględniliśmy w budżecie przygotowanym na wyjazd  wystarczy złożyć wniosek o niewielką pożyczkę online. Na ogół w ciągu 15 minut od momentu akceptacji warunków umowy będziemy mogli cieszyć się dodatkowym zastrzykiem gotówki na naszym koncie bankowym.

Pożyczka online: na czym polegają formalności?

W przypadku pożyczki przez Internet wszystko wydaje się dużo prostsze – prawdopodobnie, dlatego, że Klient nie musi spędzać mnóstwa czasu w placówce instytucji finansowej, a ze wszystkimi warunkami umowy zapoznaje się w domowym zaciszu. Na czym w takim razie polegają formalności, jeśli chodzi o pożyczkę online? Najłatwiej omówić to na konkretnym przykładzie –w tym celu warto skupić się na serwisie wonga.com. Decydując się na zaciągnięcie zobowiązania właśnie tam, Klient musi jedynie wybrać interesującą go ofertę (pożyczkę krótkoterminową lub ratalną), a następnie wypełnić specjalny formularz, w którym należy uzupełnić wybrane dane osobowe. Kolejny krok należy do serwisu – wonga.com weryfikuje dane potencjalnego Klienta, a także zapoznaje się z jego historią kredytową; na podstawie tych danych oceniana jest zdolność kredytowa Klienta i wydawana jest decyzja o ewentualnym przyznaniu pożyczki. Warto podkreślić, że cała procedura weryfikacji trwa bardzo krótko. W przypadku, gdy jest pozytywna, Klientowi zostaje przesłany formularz informacyjny zawierający najważniejsze cechy oferty. Jeśli Klient zaakceptuje warunki pożyczki, umowa zostanie zawarta, a zadeklarowana wcześniej kwota zostanie przelana na jego konto bankowe.

Pożyczka krótkoterminowa i ratalna, czyli co wonga.com oferuje Klientom

Zostając przy przykładzie wonga.com warto zapoznać się z ich ofertą. Klient ma do wyboru dwie opcje – pożyczkę krótkoterminową i ratalną. W pierwszym przypadku nowy Klient może zaciągnąć zobowiązanie wynoszące do 1500 zł na okres maksymalnie 60 dni. Co ciekawe, osoby, które po raz pierwszy będą korzystały z usług wonga.com, w przypadku pożyczki krótkoterminowej mogą liczyć na preferencyjny koszt pożyczki – wynosi on jedynie 10 zł.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku pożyczki ratalnej. Tutaj maksymalna kwota zobowiązania to 3000 zł, (ale tylko dla nowych Klientów), przy czym okres spłaty wynosi nawet 12 miesięcy. Jeśli chodzi o ten rodzaj pożyczki, całkowity koszt zobowiązania jest indywidualnie wyliczany dla każdego Klienta i jest zależny od wybranej wcześniej kwoty pożyczki i preferowanego okresu spłaty. Można go sprawdzić na stronie głównej serwisu – wystarczy odpowiednio ustawić specjalne suwaki na stronie internetowej.

Całkowity koszt pożyczki jest wyświetlany poniżej suwaków. Czy pożyczanie pieniędzy na wakacje jest, zatem dobrym pomysłem? W większości przypadków nie ma żadnych przeciwwskazań – w końcu wymarzony urlop to coś, co zapamiętamy naprawdę długo!