Design w Twoim domu – jak wybierać oryginalne meble z całego świata?

invicta interior-stolik-kawowy-infinity-home-100-cm-mango

Piękny dom bądź mieszkanie to marzenie większości z nas. Podczas urządzania wnętrz spędzamy długie godziny na wertowaniu katalogów i stron internetowych z meblami oraz dodatkami, a mamy poczucie, że nasze cztery ściany wciąż nie wyglądają tak, jakbyśmy tego chcieli. Zbyt często pozwalamy sobie na powielanie wyborów innych – kupujemy rzeczy, które są ładne i modne, ale niekoniecznie zgadzają się z naszym gustem. Oto kilka przykładów, jak wybierać designerskie meble i dodatki, które będą cieszyć oko przez wiele lat i nie będą jedynie zakupem dokonanym pod wpływem chwilowej popularności.

Poznaj swój styl

Aby móc przystąpić do urządzania wnętrza, na początku warto poznać własne oczekiwania i zastanowić się, jaki popularny styl szczególnie dobrze wpisuje się w nasz gust. Do wyboru mamy naprawdę wiele konwencji – żyjemy w czasach, gdy każde wnętrze cieszy się popularnością, chociaż takie style jak skandynawski czy nowoczesny są aktualnie najczęściej spotykane.

Z jednej strony lubimy minimalizm,  a z drugiej – wcale nie odchodzimy od eklektycznych, pełnych ozdób wnętrz. Aby lepiej poznać swoje oczekiwania, warto przyjrzeć się bliżej, jak żyją inni – nie tylko rodacy, ale także mieszkańcy innych państw. Wiele elementów może sprawdzić się i w naszym domu: marokańskie kafelki, kosze przypominające te, które wyplata się w Azji czy proste, betonowe dodatki prosto z północy.

Wybierz designerskie meble lub dodatki

Designerskie meble invicta interior przeżywają swój renesans, dzięki czemu dostęp do nich jest łatwiejszy, a ceny znacznie bardziej przystępne. Sprzyja temu internetowa sprzedaż, gdzie możemy zobaczyć wybrane wyposażenie w gotowych aranżacjach, przeczytać dokładny opis i spokojnie zdecydować, czy jest to zakup idealny dla nas. W sklepie stacjonarnym możemy odczuwać znacznie większą presję, co nie sprzyja dobrym wyborom.

Nietypowe dodatki czy nawet meble pochodzą często z innych krajów, dlatego tak kluczowa jest tutaj możliwość zakupu online. Dystrybutorzy sprowadzają rzeczy do własnych sklepów i wystawiają je na swoich stronach internetowych lub aukcjach. W opisie przestawiają szczegółowe cechy danej kolekcji, jej pochodzenie oraz rok produkcji. Warto zatem przyjrzeć się ciekawym markom, takim jak Invicta Interior.

Zainspiruj się innymi aranżacjami

Urządzanie wnętrz może być łatwe i przyjemne, jednak trzeba pamiętać, by jedynie inspirować się pięknymi przestrzeniami, ale nigdy nie kopiować ich jeden do jednego. Doskonale urządzone cztery ściany to połączenie naszych własnych wyborów oraz drobnych odwzorowań, najczęściej z widzianych wcześniej projektów. Gdzie szukać takich inspiracji? Prym wiodą w tej kwestii magazyny wnętrzarskie, których dostępnych jest na rynku całkiem sporo. Warto podejrzeć, jak łączyć konkretne elementy, by nie stworzyć wrażenia chaosu i zbędnego miszmaszu.

Czasopisma o wnętrzach pełne są wskazówek i gotowych aranżacji, które mogą bardzo pomóc w urządzaniu własnych czterech kątów. O niektórych meblach, dodatkach i ciekawszych projektach możemy dowiedzieć się właśnie z takich magazynów – wydawane są co miesiąc i opowiadają o najnowszych trendach w urządzaniu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*