Koh Tao, Koh Phangan, Koh Samui – piękne wyspy w południowo-wschodniej Tajlandii

koh-phangan

Dlaczego teraz Tajlandia stała się jednym z najpopularniejszych kierunków dla turystów z całego świata? Odpowiedzi jest wiele. Przedstawimy tylko kilka najważniejszych z nich. Jest to miejsce, które jest bezpieczne i stosunkowo proste w organizacji wyjazdu do egzotycznej Azji. Bardzo łatwo się dostać do turystycznych zakątków Tajlandii. Niskie ceny noclegów i jedzenia również są atrakcyjne dla turystów z Polski. Pojawiają się coraz bardziej korzystne finansowo loty z Warszawy oraz Berlina do Bangkoku lub Phuket. Nic, tylko się spakować i wyjechać.

Koh Tao – mała wyspa, ale jaka piękna…

koh-tao

Jest kilka opcji przejazdu z Bangkoku do wysp z w południowo-wschodniej Tajlandii. Najłatwiej pójść do agencji turystycznej, których jest mnóstwo na ulicach Bangkoku i zapłacić za zorganizowanie przejazdu z punktu A do punktu B. Jeżeli chcesz zaoszczędzić i poczuć tajską przygodę, to zdecyduj się na przejazd koleją do Chumphon lub Surat Thani. Z tych miast przejedziesz już szybką łodzią do Koh Tao. Koh Tao to mekka miłośników nurkowania. Blisko niej położone są trzy mini wysepki Koh Nangyuan, które łączą piaszczyste plaże. Są idealnym miejscem dla osób, które pragną plażować z pięknymi widokami lub zanurkować w niesamowitych tajskich rafach koralowych. Na Koh Tao możemy znaleźć kilkanaście centrów nurkowych, które oferują również noclegi dla swoich klientów. Jeżeli nurkowanie Cię nie interesuje, warto spędzić na niej kilka dni, aby poplażować, spacerować lub zajadać tajskie przysmaki na piaszczystych plażach.

Wyspa Koh Phangan…

koh-phangan

Koh Phangan to po prostu dywersyfikacja rozrywek na średniej wielkości wyspie. Jest bardzo popularnym przystankiem dla turystów, którzy chwalą sobie niskie ceny. Wyspa ta uwielbiana jest przez przyjeżdżających z powodu urokliwych plaż, jak np. Bottle Beach, cudnych świątyń buddyjskich, wodospadów, dżungli, wiosek oraz… imprez organizowanych dla turystów, nazywających się Fool Moon Party. Są to największe imprezy dla turystów w Tajlandii, możemy tu spotkać wszystkie narodowości świata. Jeżeli nie masz ochoty na tego typu rozrywki, kieruj się na północną część Koh Phangan.

Największa z królowych, czyli Koh Samui

koh-samui

Koh Samui to największa wyspa w południowo – wschodniej Tajlandii. Jest w pełni skomercjalizowana i idealna dla zorganizowanych wycieczek. Często jest odwiedzana przez bogatych turystów, ale to nie oznacza, że budżetowi turyści nie mają tu czego szukać. Z kilkuset ośrodków i hoteli na pewno każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Plaże są piękne, idealne na wakacyjny wypoczynek. Warto również zwiedzić samą wyspę w poszukiwaniu kilkunasto metrowego posągu Buddy, urokliwych wodospadów oraz skał, które w kształcie przypominają wygląd ludzkich genitaliów. Agencje turystyczne posiadają w ofercie wiele jednodniowych wycieczek, które na pewno przypadną do gustu każdemu turyście.