Najpiękniejsze miejsca w Australii

Najpiękniejsze miejsca w Australii

Australia niewątpliwie jest jednym z najpiękniejszych krajów na świecie. Choć położona jest w dużej odległości od Polski to nasi rodacy każdego roku coraz chętniej obierają właśnie ten kierunek na okres wakacyjnego wypoczynku. Australia zachwyca fascynującymi krajobrazami, dziką przyrodą, ciekawą kulturą i interesującymi zabytkami, obok których nie można przejść obojętnie. Zastanawiasz się jakie rejony Australii należy obowiązkowo odwiedzić podczas trwającego dwa tygodnie urlopu?

Państwo czy kontynent?

Niewielu z turystów zdaje sobie sprawę z tego, że Australia jest jednocześnie państwem-kontynentem o powierzchni o ponad 35 razy większej od Polski, którą ku zaskoczeniu wszystkich zamieszkuje znacznie mniejsza liczba ludności niż w naszym kraju. Z czego słynie Australia? Na pierwszym miejscu należy postawić bez warunkowo dziką przyrodę, to właśnie tutaj miłośnicy zwierząt spotkać mogą najjadowitsze węże i pająki, olbrzymie krokodyle i rekiny rodem z popularnych amerykańskich filmów. Nie możemy zapominać również o skocznych kangurach oraz przeuroczych misiach koala.

Cairns

To miasto będące również portem północnej części stanu Queensland. Miejsce to polecane jest w szczególności osobom, które uwielbiają zachwycać się pięknem natury. Każdego dnia z portu ruszają statki przepełnione turystami, którzy chcą na własne oczy zobaczyć Wielką Rafę Koralową.
Cairns swoją popularność zdobyło głównie poprzez wzgląd na obecne tutaj parki zoologiczne oraz farmy, gdzie przyjezdni podziwiać mogą niespotykane okazy zwierząt.

Coober Pedy

Miasto położone w samym sercu australijskiej pustyni, słynie z obecności drogocennych kamieni – opali oraz niewiarygodnie wysokich temperatur. Będąc w tym miejscu z pewnością każdego zaskoczy fakt, że domy, noclegownie i inne lokale użytkowe budowane są pod ziemią. Coober Pedy w wolnym tłumaczeniu oznacza „biały człowiek w dziurze” (z jęz. aborygeńskiego), jak widać w tej sytuacji nazwa jest niezwykle trafna do zastanych okoliczności.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*