Opłaty za korzystanie z karty płatniczej – jak unikać opłat?

Na pewno, każdy, kto posiada kartę kredytową, chciałby uniknąć opłat za długi czas korzystania z karty, nawet jeżeli będziesz miał do dyspozycji więcej pieniędzy, wiadomość o opłacie nie cieszy żadnego klienta.

W rzeczywistości jesteśmy przyzwyczajeni, że za wszystko w życiu trzeba płacić, a bezpłatny jest tylko ser w pułapce na myszy, ale nie jest to  do końca prawdą, jesteś w stanie pozwolić sobie nie przepłacać.

Stąd powstaje pytanie: jak wprowadzić oszczędność w kwestii opłat za korzystanie z tego produktu i czy możliwe jest nie płacić bankom ?

Czy może bank zrezygnować z obciążania opłatami za korzystanie z karty?

Banki udostępniają nam wiele usług z opłatą, ale wprowadzają ograniczenia tych kosztów.Oczywiście, taki mechanizm ma miejsce, po to, żeby produkty oferowane przez niego usługi, pracowały a bank otrzymywał z tego również dochody.Powstaje pytanie, czy może bank zrezygnować z obciążania opłatami za korzystanie z karty, czy jest to tylko marzenie użytkowników?

Prawda jest taka, że jeżeli można założyć darmowe konto i kartę płatniczą z bardzo niskim kosztem opłaty to tak samo, można znałeść ofertę co umożliwia nie płacić za korzystanie.

Wynika to przede wszystkim z faktu, jeżeli tylko klient jest zdyscyplinowanym i może planować i kontrolować swoje wydatki, a tym bardziej spłaty. To jest po prostu kwestia odpowiedzialności za swoje działania

Co to znaczy aktywny klient?

Jednym z czynników, co zwalniają z opłat,  jest regularne korzystanie z karty.Aktywne klienci są zwolnieni z opłat, dlatego że, często wykorzystują kartę w celach płatniczych. Takie działania generują przychód do banku i bank na tym zarabia. Dlatego, aktywny klient może być zwolniony z opłat za korzystanie, chociaż, nie jest to warunek konieczny, bo zależy to tylko od banku.

Jak często pobierane są prowizje?

Często można spotkać się nie tylko z opłata miesięczna, a także z opłatą za wydanie. Jeżeli bank pobiera pierwszą opłatę to jest pobierana przed wydaniem karty (czyli z góry).

W propozycjach wielu banków można znałeść oferty z bezpłatnym wydaniem lub za symboliczną kwotę. Na przykład opłatę za założenie Visa Classic jest 10 zł. A w ofertach Millenium Bank lub WBK Bank Zachodni pierwszy rok korzystania karty kredytowej z małym limitem jest bezpłatny.

Oczywiście, ma miejsce coroczna albo miesięczną prowizją. Kwota i częstotliwość wpłat jest uzgodnione z bankiem i opisane w szczegółach wybranej oferty.Najczęściej są pobierane nieduże opłaty miesięczne od kilku, do kilkunastu złotych.

Ciekawie jest to, że niektóre banki wprowadzają opłaty warunkowe. To znaczy, że za taką kartę trzeba płacic, nawet jeżeli żadnego razu z niej nie korzystałeś, a po prostu trzymasz, jaką awaryjne źródło pieniędzy.Żeby uniknąć takiej nieprzyjemnej sytuacji należy wiedzieć o wszystkich wpłatach swojej oferty i od czasu do czasu sprawdzać konto bankowe, co łatwo można zrobić za pomocą internetu.

Koszty za wydanie i utrzymanie kart płatniczych, jakie ceny można spotkać w bankach Polski

Każdy bank pobiera różne opłaty za korzystanie ze swego produktu. Prestiżowe karty mają wyższe opłaty, bo pozwalają korzystać z dodatkowych usług, są one skierowane bardziej na bogatych ludzi skupimy się więcej na zwykłych kartach płatniczych.Jakie kwoty za korzystanie z kart płatniczych można spotkać w popularnych bankach Polski.

Pierwszy rok użytkowania w banku BZ WBK,będzie kosztować klientu około 70 zł. Instytucja zwalnia z opłat, tylko jeżeli pierwsze 3 miesięcy korzystania użytkownik dokonał minimum 5 transakcji bezgotówkowych. Bank Zachodni, także nalicza opłaty w kolejnych latach korzystania, czyli każdego miesiąca kwota 6 zł (za rok 72 zł).

Karta Master Kard będzie kosztować użytkowniku tylko 2 zł miesięcznie. Warunek zwolnienia z opłat jest taki samy jak w WBK (5 transakcji bezgotówkowych).

Millenium Bank w 2014 roku całkiem zwalniał z opłat za korzystanie z karty Millennium Visa Impresja, warunkiem było wykonanie najmniej 3 transakcji bezgotówkowych w ciągu 3 miesięcy od założenia produktu.

Planuj swoje wydatki i ciesz się swoją kartą kredytową

W teraźniejszości karta kredytowa pomaga nie tylko w trudnych sytuacjach życiowych, lecz i może pracować dla zysku klienta, bo zastąpią własne pieniądze. Mimo tego, że taki produkt jest niezbędny praktycznie dla każdego człowieka, trzeba umieć rozsądnie korzystać z tego instrumentu płatniczego i jaką prezent nie potrzebne będzie płacić duże oprocentowanie.Żeby uniknąć dużych opłat pilnie przeczytaj przed założeniem karty o swojej ofercie, bo w takim razie na 100% nie otrzymasz potem limit z niespodzianką.

Jeżeli jesteś w stanie splanować swoje wydatki i płacić za zadłużenie w potrzebnym terminie i korzystanie z karty kredytowej będzie ciebie tylko cieszyć.

Więcej na http://bankionline.com.pl/