Tajlandia – jak podróżować po Bangkoku?

bangkok-noca

Bangkok to największe miasto i stolica w Tajlandii. Obecnie mieszka tu 5,4 mln osób. Jeśli doliczymy do liczby ludności również przedmieścia, to stan zwiększa się do 8 mln. W ten sposób Bangkok staje w czołówce największych miast na świecie. Hałas, chaos i harmider na ulicach przekonuje, że odwiedzając Bangkok staniesz w epicentrum azjatyckiego życia. Ludzie sprzedający na ulicach owoce i warzywa, zapach unoszący się z rzeki Menam, nocne markety z przeróżnymi owocami morza, buddyjskie świątynie, o które dbają mnisi. To tylko kilka małych czynników, które tworzą tą niepowtarzalną atmosferę dalekiej Azji. Nie da się podróżować po Bangkoku pieszo, jest to za duże miasto, a  atrakcje turystyczne są oddalone od siebie. Warto przyjrzeć się firmom i lokalnym przedsiębiorcom, co mają do zaoferowania w tym temacie.

Sky Trains w Bangkoku

Szybka kolej miejska Sky Trains posiada tylko dwie linie, ale dojedziemy nią z lotniska do centrum. Jeden z przystanków znajduje się nieopodal Baiyoke Sky Hotel. W tym najwyższym hotelu w Azji wielu turystów zaczyna swoją przygodę z Bangkokiem. Nie musimy przejmować się rozkładem jazdy, ponieważ następna kolejka przyjeżdża co 5 minut. Koszt podróżowania tą formą transportu wynosi od 15 do 40 bathów.

tuk-tuk-bangkok

Metro w Bangkoku i jego cena

Metro w Bangkoku posiada tylko jedną, ale za to bardzo długą linie. Opłata za nią wynosi od 16 do 41 bathów. Linią tą dojedziemy w najciekawsze miejsca turystyczne.

Podróżowanie taxi po Bangkoku

Taksówki w Bangkoku to eleganckie auta z klimatyzacją włączoną na „pełną parę”. Na dachu posiadają kogut TAXI – METER, a ich kolory rzucają się w oczy na ulicy. Są tanie, ale warto pamiętać, aby poprosić kierowcę o włączenie kasy. Jeśli nie włączy kasy i nie umówisz się  z nim przed jazdą o cenę przejazdu, możesz zapłacić o wiele więcej.

taxi-bangkok

Wynajem Motor Taxi  w Bangkoku

Samochody w Bangkoku są drogie, dlatego na ulicach o wiele częściej widzi się skutery, a nie auta. Lokalni mieszkańcy próbują też zarobić na tym transporcie, oferując turystom przejazd skuterami. Jest to najtańsza forma wycieczki po Bangkoku i dojedziemy dokładnie na wyznaczone wcześniej miejsce. Kierowcy noszą pomarańczowe, odblaskowe kamizelki. Pierwszy przejazd Motor Taxi nie odbędzie się bez paniki w oczach. Mamy wrażenie, że za chwilę zderzymy się z pojazdami, ale to tylko wrażenie. Z kolejnymi przejażdżkami przyzwyczajamy się już do zawrotnej prędkości i tłumów na ulicach.

motor-taxi-tajlandiamotor-taxi-bangkok

Zwiedzanie Bangkoku i jazda Tuk Tuk

Królem turystycznych wypraw po Bangkoku jest oczywiście Tuk Tuk. To nieodłączny element tajskiego krajobrazu. Tuk Tuki poruszają się szybciej i zwinniej na ulicach Bangkoku, sprawiając niemałą frajdę dla pasażerów. Przejazd Tuk Tukiem może kosztować nawet 20 bathów, ale jeśli nie  umówisz się przed ruszeniem pojazdu, możesz zapłacić nawet 300 bathów. Rozpiętość jest duża, ale Tuk Tukiem trzeba się przejechać, będąc w Tajlandii.

tuk-tuk-bangkok

Podróżowanie w Bangkoku to ekscytująca wyprawa, która może na początku powodować ból brzucha ze stresu, ale później, po przyzwyczajeniu się do tego szybkiego ruchu, na pewno przysporzy wiele przyjemnych wspomnień.