Ubezpieczenie na wakacje – priorytet w planowaniu podróży

polisa-na-wakacje

Na liście rzeczy do zrobienia przed wyjazdem coraz częściej pojawia się w priorytetach znalezienie odpowiedniego dla nas ubezpieczenia na wakacje. Podczas urlopu spotykają Cię zaplanowane sytuacje, które przysporzą uśmiech na twarzy i wiele pozytywnych wspomnień. Warto jednak zabezpieczyć się przed okolicznościami, których nie planowaliśmy, a mogą narobić nam podczas wakacji wielu problemów. Czas na znalezienie ubezpieczenia, które będzie odpowiednie dla Twoich indywidualnych potrzeb. Wszystko załatwisz w towarzystwach ubezpieczeniowych lub przez Internet.

Jak przygotować się przed kupnem polisy turystycznej?

Warto usiąść przed kupnem ubezpieczenia i przemyśleć dokąd jedziemy, na jaki okres czasu, z kim oraz co będziemy robić. Jeżeli jedziemy w góry na narty, to na pewno powinniśmy oprócz swojego zdrowia ubezpieczyć się też przed ewentualnymi kosztami związanymi z ratownictwem górskim. Może planujesz wyjazd na surfing? W takim razie powinieneś ubezpieczyć również swój sprzęt wodny. Sam widzisz, że do każdego wyjazdu wymagane jest inne ubezpieczenie, ponieważ prowadzą nami inne priorytety w trakcie planowania podróży.

Co powinna zawierać polisa turystyczna?

Jest kilka usług uzupełniających zwykłe polisy turystyczne, które wydają nam się niezbędne do spokojnego sprzędzenia wakacji. Pamiętaj, aby przyjrzeć się usługom takim jak:

  • Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (w skrócie NNW) – ochrania nasze zdrowie i życie. Pokryje koszty leczenia oraz ewentualnych uszkodzeń ciała. Odpowiada również u najbliższych po śmierci osoby ubezpieczonej.
  • Assistance – pokryje koszty związane z transportem, tłumaczami (jeżeli wyjedziesz za granicę) oraz prawnikami.
  • Ubezpieczenie Kosztów Leczenia (w skrócie KL) – jeśli będziesz musiał być hospitalizowany po wypadku lub nagłej chorobie, to koszty związane z pobytem w szpitalu lub wizytą u lekarza będą pokryte przez ubezpieczyciela.
  • Ubezpieczenie bagażu i dokumentów.
  • Ubezpieczenie sprzętu sportowego.
  • Ubezpieczenie od ewentualnych kosztów związanych z poszukiwaniem ubezpieczonego przez ratownictwo górskie. Należy zapamiętać, że nie w każdym kraju ratownictwo górskie jest finansowane przez państwo.

Polacy umieją i lubią podróżować

Obywatele Polski uwielbiają podróżować. Dzięki tańszym biletom oraz umiejętnościami komunikowania się w różnych językach, coraz więcej osób decyduje się na podróże w najdalsze zakątki świata. Również możliwości rezerwacji noclegów online na całej planecie, skłoniło nas do bycia bardziej śmiałymi w świecie. Dlatego też im więcej podróżujemy, tym więcej nas spotyka niezaplanowanych sytuacji, od których warto się ubezpieczyć. Większość z nich to miłe niespodzianki, ale pojawiają się takie, które mogą nam przysporzyć wielu problemów, jak np. długów. Ubezpieczyciele mogą sprzedać nam polisy turystyczne, które będą specjalnie stworzone dla naszych podróżniczych potrzeb.