Wakacje w Argentynie – co warto zwiedzić?

Wakacje w Argentynie - co warto zwiedzić

Argentyna uznawana jest przez turystów za jeden z najciekawszych krajów Ameryki Południowej. Osoby decydujące się na spędzenie wakacji właśnie w tym państwie z pewnością będą zadowolone ze swojego wyboru. Argentyna jest krajem pełnym ciekawych miejsc oraz inspirujących tradycji kulturowych. Chcesz wiedzieć jakie zakątki warto zwiedzić przebywając na urlopie w ojczyźnie Lionela Messiego?

Buenos Aires – stolica tanga!

Będąc w Argentynie obowiązkowo należy udać się do stolicy państwa, czyli Buenos Aires. Roztańczone miasto otwarte jest na turystów z całego świata, jak się uczyć tanga argentyńskiego to tylko tutaj! Z Buenos Aires pochodzą najlepsi mistrzowie tanga, oprócz tego stolica przepełniona jest różnymi zabytkami, które warto zwiedzić.
W Plaza de Mayo ulokowana jest jedna z najpiękniejszych katedr, we wnętrzu której znajduje się słynny grobowiec Jose de San Martin.

Patagonia – urokliwa kraina Ameryki Południowej

Choć w Argentynie znajduje się wiele pięknych zakątków to właśnie region Patagonii uznany został za najpiękniejszą krainę całej Ameryki Południowej. Zachwyca ona przede wszystkim widokami malowniczych krajobrazów. Tutaj znajdują się najsłynniejsze lodowce świata, które można podziwiać udając się do Parku Narodowego Los Glaciers. Najlepszym sposobem na zwiedzenie Patagonii jest wybranie się na wycieczkę pod okiem lokalnego przewodnika.

Wodospady Iguazu

To kolejny punkt na mapie Argentyny przyciągający każdego roku setki tysięcy turystów. Wodospady Iguazu położone na granicy argentyńsko-brazylijskiej zachwycają swoim pięknym i niespotykanym wyglądem. W Parku Narodowym Iguazu znajduje się aż 275 wodospadów, które tworzą spójną całość, każdy z nich posiada swoją oryginalną nazwę nawiązującą do historii powstania.

W jakim okresie najlepiej podróżować do Argentyny?

Wczesną wiosną oraz jesienią pogoda sprzyja turystom, wówczas temperatury są najbardziej umiarkowane. Nie mniej jednak konieczne jest zabranie ze sobą ciepłej odzieży bowiem wieczory w Argentynie bywają dosyć chłodne.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*