Wietnam – jak przygotować się do wyjazdu?

wietnam1

Wyjazdy do dalekiej Azji stają się coraz bardziej realne dla kieszeni Polaków. Ceny lotów są coraz tańsze, a życie tam należy do niedrogich. Wietnam, zaraz po Tajlandii, stał się jednym z najbardziej otwartych krajów dla turystów w Azji. Spędzony tam czas z pewnością zapadnie podróżującym w pamięć. Doświadczyć możemy tam wielu kontrastów – w naturze, w ludziach i architekturze. Wietnamczycy są bardzo otwarci i gościnni, dlatego turyści z Europy coraz częściej wybierają Wietnam jako cel swoich wakacji.

O czym pamiętać przed wyjazdem do Wietnamu?

Profilaktyka oraz leki

Musimy pamiętać, że Wietnam jest dla Polaków bardzo egzotycznym krajem. Panuje tam odmienna flora bakteryjna od naszej. Jeśli po zjedzeniu posiłku, dostaniesz rewolucji żołądkowych, to nie z powodu starych produktów. Nasze europejskie żołądki mogą zareagować gwałtownie na tamtejsze jedzenie. Warto zapakować sobie do podróżnej apteczki leki przeciwbiegunkowe, przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe. Następna kwestia to tamtejsze choroby, na które możemy w Polsce się zaszczepić. Najlepiej, aby zrobić szczepienia od 4 do 6 tygodni przed wyjazdem. Inna sprawa to malaria. Tutaj nie ma możliwości szczepień. Jednak jeśli planujesz przeżyć noc w dżungli, to powinieneś wziąć ze sobą lek przeciwmalaryczny. Ostatnia rzecz to zapakowanie wszelkich środków dezynfekcyjnych do odkażania skóry i wody, różnego rodzaju środków opatrunkowych i co ważne, kremy z filtrem przeciwsłonecznym.

Polisa ubezpieczeniowa

Przed wyjazdem koniecznie trzeba wykupić ubezpieczenie turystyczne dopasowane do naszych potrzeb. Kosztami ewentualnego leczenia oraz prywatnej opieki medycznej w Wietnamie zajmie się wybrane przez nas towarzystwo ubezpieczeniowe, a nie my. Koszt konsultacji lekarskiej w Wietnamie waha się między 50 a 90 dolarami, więc nie jest to tania sprawa. Dlatego warto wykupić polisę turystyczną,  na którą spadną ewentualne koszty leczenia lub transportu turystów do Polski.

Wiza do Wietnamu

Wybierając się do Wietnamu, prócz posiadania paszportu, niezbędna nam będzie wiza. Nie załatwimy jej na granicy, musimy się tym zająć przed wyjazdem. Możemy otrzymać wizę w Warszawie lub wykupić promesę wizową przez Internet, a dalsze formalności załatwić podczas podróży.

Do Wietnamu najlepiej jechać z dolarami

Najlepiej pieniądze wymienić na dolary w Polsce. W Wietnamie możemy udać się do kantoru i zamienić je na walutę wietnamską. Jeśli posiadasz konto w banku, w którym nie pobierają dużej prowizji za wypłacenie gotówki za granicą, problem masz z głowy. Płacić kartą i wypłacać z bankomatów możesz wtedy na miejscu.

Wietnam – dlaczego właśnie tam?

Wietnam to państwo położone w południowo–wschodniej Azji. Uważane jest za jedno z najpiękniejszych państw Azji, w którym królują kontrasty. Wybrzeża przeciwstawiają się górom. Tutaj można przeżyć urlop, który będzie każdemu odpowiadać: przygoda lub wypoczynek na plaży. Pyszne jedzenie dopełnia głębi tego miejsca na ziemi.

wietnam-morze zatoka-halong-wietnam